مركز مشاوره و خدمات روانشناختی گلستان زندگی | مركز مشاوره و خدمات روانشناختی گلستان زندگی

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره ی گلستان زندگی

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره ی گلستان زندگی در سال1389 به منظور ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به جامعه، با مجوز و تحت نظارت  سازمان نظام روانشناسی ومشاوره جمهوری اسلامی ایران در شهر اصفهان  تأسیس گردید.

هدف از تأسیس مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره گلستان زندگی بالا بردن آگاهی جامعه و ارتقاء سطح بهداشت روانی و کمک به حل مشکلات و تسهیل فرآیند تصمیم گیری است. در واقع ارتقای سلامت روان با پیشگیری از عوارض ناشی از برگشت بیماری های روانی و ایجاد محیط سالم برای برقراری روابط صحیح انسانی ممکن می باشد و در این راستا مرکز خدمات ذیل را در بخش های مختلف ارائه می نماید؛

فعالیت های مرکز به شرح زیر است:

1-  ارائه خدمات مشاوره ای توسط کارشناسان و متخصصین حوزه روانشناسی و مشاوره در زمینه های؛

                مشکلات و اختلالات روانی همچون وسواس و....

               مشکلات عاطفی و رفتاری دوران کورکی و نوجوانی از جمله اتیسم، پیش فعالی وناسازگاری کودکان و ....

               مشکلات و اختلالات یادگیری تحصیلی و تحولی کودکان و نوجوانان

              مشاوره شغلی، تحصیلی و خانوادگی(از جمله مشاوره پیش از ازدواج)

             و.......

2- برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزش بهداشت روان به صورت حضوری برای عموم در موضوعات مختلف.

3- ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی(اعصاب و روان)

4- ارائه خدمات مشاوره و روان شناختی به مدارس، ادارات،سازمان ها و کارخانجات جهت بهبود و ارتقاء سطح سلامت روان دانش آموزان، کارمندان و خانواده های محترم ایشان به همراه ارسال بسته های آموزشی مورد نیاز مخاطبین و اجرای آزمون های روانشناختی.

5- برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور ارتقای علمی فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی همراه با ارائه گواهی نامه معتبر پایان دوره.

6- انجام آزمون های روانسنجی با استفاده از معتبرترین آزمون های روانشناختی، مشاوره و علوم تربیتی همراه با ارائه های ذهنی و هوشی، استعداد و رغبت تحصیلی.

7- ارائه خدمات گفتار درمانی و توانبخشی به افراد با نیازهای خاص با استفاده از افراد متخصص

      در مجموع در این مرکز افراد متخصص و فوق تخصص از جمله اساتید دانشگاه شامل روانپزشک،روان درمانگر،

                    مشاوره خانواده،روانشناس کودک و مشاوره تحصیلی به ارائه خدمات مشغول هستند.

ارائه خدمات مختلف در زمینه جوانان، خانواده ها و والدین کودکان با نیاز های خاص(عقب مانده ذهنی،ناشنوا و نابینا، معلولان جسمی و حرکتی، اختلالات یادگیری) و خانواده های خاص از دیگر برنامه های مرکز است.

 

نشانی مرکز:اصفهان، خيابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، ابتدای نظر شرقی، روبه روی بانك ملی، جنب ايستگاه اتوبوس، مركز مشاوره و خدمات روانشناختی گلستان زندگی

                                                      تلفن: 031-36272468

 

 

مرکز روانشناسی و مشاوره گلستان زندگی

گروه تخصصی کودکان

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره گلستان زندگی از سال 1389 با مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به شماره پروانه 135-م با همکاری جمعی از اساتید و متخصصان روانشناسی و مشاوره استان اصفهان تأسیس گردیده است.

 

گروه تخصصی کودکان مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره گلستان زندگی با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب و امکانات لازم در زمینه مشکلات روانشناختی، مشکلات تحصیلی، رفتار های پر خطر، مشکلات رفتاری، انجام ارزیابی های روانشناختی مانند اجرای آزمون های هوش و استعداد به منظور توانمند سازی کودکان و نوجوانان در دنیای پیچیده امروز ارائه خدمت می نماید.

 

مهمترین فعالیت های مرکزدر حوزه کودک:

  • ارائه خدمات آموزشی انفرادی به کودکان به منظور هوش افزایی، بهبود توجه، حافظه، کارکرد های اجرایی، مهارت های گفتاری – زبانی و مهارت های روانی حرکتی
  • ارائه خدمات گفتار درمانی به کودکان
  • استفاده از اتاق بازی درمانی و بهره گیری از متخصصین مربوطه به منظور کاهش مشکلات روانشناختی کودکان از جمله کم رویی، ترس ها، اضطراب ها و .....
  • انجام آزمون های هوش و استعداد سنجی کودکان درسنین مختلف
  • انجام آزمون های غربال گری کودکان زیر 6 سال با هدف بررسی مهارت های کودکان و کمک به هوش افزایی و توانمندسازی آنان
  • برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه ی والدین و مربیان در زمینه ی هوش افزایی و توانمندسازی کودکان
  • همکاری با مهدکودک ها، مراکز پیش دبستانی و دبستانی در برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف برای والدین و مربیان و نیز ارائه سایر خدمات روانشناسی ومشاوره.
  • آموزش های تخصصی به دانش آموزان دارای اختلال در یادگیری
  • ارائه خدمات روانشناسی به کودکانی که دارای مشکلات خاص هستند از جمله کودکان پیش فعال و دارای نقص در توجه، کودکان اتیسم، کودکان دارای اختلال وسواس و سایر مشکلات...